telefon ikona

538 623 456

Zadzwoń i umów się na spotkanie informacyjne.

Jak przygotować się na pozostawienie psa w hotelu dla psów

Pozostawienie pupila w hotelu dla zwierząt to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy z różnych powodów muszą wyjechać i nie mają możliwości co do tego, by zabrać czworonożnego przyjaciela ze sobą. Pobyt w obcym miejscu może być jednak stresujący zarówno dla samego psa, jak i jego właściciela. Zanim więc zapadnie decyzja o pozostawieniu czworonoga pod opieką personelu hotelowego, warto się do tego odpowiednio przygotować.

Jak powinno wyglądać przygotowanie psa do pobytu w hotelu?

Zwierzęta nie lubią zmieniać otoczenia. W nieznanych miejscach i wśród obcych sobie ludzi bywają nieufne, a nawet agresywne. Aby zminimalizować ich stres związany z pobytem poza domem, warto odpowiednio wcześniej zapoznać je z nowym miejscem. Najlepiej na kilka dni przed pobytem, odwiedzić hotel wraz ze zwierzakiem. Dzięki temu pies pozna nie tylko nowe otoczenie, ale i nowych opiekunów. Podczas takiej wizyty adaptacyjnej opiekun czworonoga będzie miał możliwość zapoznania się z warunkami panującymi w obiekcie. Na własne oczy sprawdzi, czy hotel dla psów spełnia jego oczekiwania i zapewnia godne warunki dla czworonożnego przyjaciela.

Jak spakować psa na pobyt w hotelu dla zwierząt?

Poza wizytą adaptacyjną warto pamiętać również o tym, że przed oddaniem psa do hotelu, trzeba go odpowiednio spakować. Przede wszystkim należy zabrać ze sobą rzecz, która jest przesycona znajomymi dla czworonoga zapachami. Może to być jego legowisko lub koc. Warto pomyśleć też o ulubionych zabawkach. Ponadto tymczasowym opiekunom trzeba przekazać książeczkę zdrowia psa z aktualnymi szczepieniami. Właściciel zwierzęcia powinien zadbać także o jego wyżywienie. Najlepszym rozwiązaniem jest przekazanie ulubionej karmy lub poinstruowanie personelu hotelowego na temat tego, jak żywienie pupila powinno wyglądać.

Previous Post

Pozostawienie psa czy kota w hotelu dla zwierząt – rozwiązanie, którego nie powinniśmy się obawiać

Next Post

Czy spotkanie adaptacyjne w hotelu jest niezbędne?

Scroll to top