telefon ikona

538 623 456

Zadzwoń i umów się na spotkanie informacyjne.

Jak przygotować się na ewentualne sytuacje awaryjne podczas pobytu zwierzaka w hotelu?

Właściciele zwierząt często zastanawiają się nad tym, co powinni zrobić w momencie, kiedy sytuacja zmusza do pozostawienia swoich czworonożnych przyjaciół pod tymczasową opieką kogoś innego. Oczywiste jest, że nasze psy i koty muszą zostać przekazane w dobre ręce, a w takiej sytuacji świetnym rozwiązaniem jest hotel dla zwierząt.

Aby zapewnić zwierzęciu bezpieczeństwo i komfort, należy przygotować się jednak na ewentualne sytuacje awaryjne. W niniejszym artykule przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą Ci w tym procesie.

Informowanie personelu o potrzebach zwierzaka

 Każde zwierzę ma swoje indywidualne potrzeby i nawyki.Dlatego ważne jest, aby poinformować personel hotelu o tym, jakie są preferencje naszego pupila – np. czy lubi spacery, jakie ma ulubione zabawy i zabawki, czy jakie jest jego zachowanie wobec innych zwierząt (w tym – czy został ugryziony lub sam w przeszłości kogoś ugryzł – jeśli tak, to w jakich okolicznościach), czy ma miejsca, których nie powinniśmy dotykać, uczulenia, czy przebyło zabiegi lub operacje. Dzięki temu opiekunowie będą mogli przygotować się do zaspokojenia potrzeb naszego zwierzaka i zapewnić mu właściwą opiekę. Dobre hotele to miejsca idealne do rozwoju umiejętności społecznych i usamodzielniania się naszego pupila.

Ważne jest również to, aby upewnić się, że hotel dla zwierząt współpracuje z weterynarzem lub kliniką weterynaryjną. W przypadku nagłego zachorowania lub kontuzji naszego pupila, może się okazać, że niezbędna będzie pomoc specjalisty.

Przygotowanie na sytuacje stresowe

Zmiana otoczenia oraz brak swojego opiekuna jest dla zwierzaka źródłem stresu (co jest naturalne) – w związku z tym, trzeba być przygotowanym na ewentualne sytuacje, które mogą wywołać u niego dyskomfort. Możemy na przykład zostawić w hotelu legowisko lub inny przedmiot, który będzie kojarzył się naszemu pupilowi z domem i poczuciem bezpieczeństwa. Dobrze jest również omówić z personelem hotelu, jakie działania podejmą w przypadku wystąpienia u naszego zwierzaka objawów stresu. Przygotujmy dla naszego zwierzaka wszystko, co będzie mu potrzebne podczas pobytu w hotelu. Zadbajmy o to, aby miał swoje ulubione zabawki, uzupełnioną książeczkę zdrowia, legowisko lub koszulkę nim pachnącą, ulubione smaczki oraz obrożę, bądź szelki.  Dzięki temu poczuje się bardziej komfortowo i bezpiecznie. Pamiętajmy również o dostarczeniu wystarczającej ilości karmy oraz wszelkich niezbędnych leków – jeśli zwierzę je przyjmuje. By pies czuł się podczas pobytu komfortowo.

Previous Post

Jak przygotować kota do pierwszego pobytu w hotelu dla zwierząt?

Next Post

Czy warto korzystać z usług trenera zwierząt podczas pobytu w hotelu?

Scroll to top